Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Teszteltük a Miniversumot, a célcsoportnak bejött!

Megnyílt a Miniversum, ez pedig itt Juha Pál újságíró vendégposztja, aki gyerekeivel tesztelte 80 percen át az attrakciót.

Budapesten olyan kiállítás nyílt, amelyről korábban még csak nem is hallottam, és utólag kijelenthetem, a jövőben látványos vonzerő lehet a Budapestre érkező külföldiek vagy a hétvégi elfoglaltságot kereső gyerekes családok számára. A Miniversum (Andrássy út 12.) nevű óriási terepasztalról süt az igényesség, láthatóan óriási munka van benne, de én most nem vesztem el a részletekben, direkt nem csekkoltam a kiállítás weboldalát, nem olvastam el az elsőként megjelenő cikkeket, csak megnéztem, hogyan reagál a minivilágra a két nagyobbik kisfiam, a hatéves Benedek és a négyéves Bonifác.

Fotók: Juha Pál

Miniversum

A kisvonatokat minden gyerek imádja, így nem meglepő, hogy amint megtettük az első lépéseket, a kisebbik fiú máris felkiált: "Ott van a vonat!". És tényleg, a terepasztal szíve a vonatrendszer, nélküle is szép lenne, de biztos, hogy akkor nem tudtunk volna 80 percet eltölteni a több teremből álló terepasztal(ok) mögött. "Nekem ez tetszik, ez a vár" - jön Benétől az első pozitív kritika, amint rámutat a Vajdahunyad várra, majd én kérdezek, mert kíváncsi vagyok, felismeri-e a Hősök terét. "Ez a főváros nagy tere?" Tudja.

A jó magasra tett asztalokat üveg választja el a látogatóktól, a gyerekek pedig hosszú padokra felállva sétálhatnak, ha nagyon nyújtózkodnak, akkor hozzá is érhetnének bármihez, jön is a kérdés: "Ezzel lehet játszani? Miért nem? Az autó miért nem gurul?"

Tovább


A Benczúr utca Pest legszebb utcája?

Így néz ki a Benczúr utca az ítéletidő után: alagútként egybeboruló lombkoronák, rengeteg zöld, kellemes hangulat és még a pocsolya is zöld. De vajon van-e szebb/zöldebb utca ennél Pesten? Ha úgy gondolod, hogy igen, fotózd le és küldd el ide: bpluszp@gmail.com! Akik meggyőznek, azokat megjelentetjük! (Buda most nem játszik.)

Fotók: Vincze Barbara

Benczúr utca
Benczúr utca
Benczúr utca
Benczúr utca

(Ide kattints, ha követni szeretnéd blogunkat!)

Tovább


Bréking: a hetedik kerületben már megtették az óvintézkedéseket a havazás ellen!

Ennyi, valóssággá vált Végh Antal könyvcíme, az Akkor májusban esett a hó - itt a bizonyíték! A fotót ma lőtte Kun Bernadett a hétkerben. Hónak mondjuk a képen nincs nyoma - és én sem láttam, pedig szinte egész nap a hétkerben ültem -, de a tábla indokoltsága elvitathatatlan: az ember nem lehet elég óvatos!  hetedik kerület

Tovább


Egy kis trükk, és máris zöldebb Budapest

Vannak ezek a kosárban végződő oszlopok a Vörösmarty utcában, amikről addig nem értettem, mik, mígnem szakértő családtagom felvilágosított: problémás belvárosi területekre, ahol fák ültetésére a burkolat (pl. aszfalt) és a talajban futó közművek miatt nincs lehetőség, ezek segítségével igyekeznek becsempészni egy kis zöldet. Strapabíró kúszónövényeket telepítenek a póznákra; a Vörösmarty utca elég szépen tele van velük, és ahogy a képen látszik, egyre törnek a kosár felé.

Fotók: Vincze Barbara

kandeláber
Mi ez itt jobbra? Talán egy fa lombja?
növénykandeláber
Nem, hanem kúszónövény
növénykandeláber
Ez a kis papír azt is elárulja, milyen
növénykandeláberÍgy néz ki az úttestről
növénykandeláberÍgy alulról néz ki

Tovább


Alig egyhetes Buda egyik legizgalmasabb játszótere

Miközben a Citadella egyik részén zajlik a kellemetlenkedős foglalósdi, addig a Gellérthegy egy másik pontján egy szuper játszótér vár mindenkit április utolsó napjaitól. A felújított kőcsikós játszótér szép színes, szoborszerű játékaival egyetlen témát jár körül, szerintem azt, amikor egy tolltartóból kiszóródnak a ceruzák a ceruzahegyezővel együtt; de simán lehet, hogy benéztem.

A kivitelezői a Színrelép Kft. (gumiburkolat és Lapset játszóeszköz) és a kapolcsi Ilona-malom Műhely (cerka-firka és hegyező), jó sok szponzorral. A képeket az Ilona-malom Műhely oldaláról kölcsönöztük.

(Itt pedig egy hasznos régebbi összeállítás a tematikus játszóterekről.)

kőcsikó játszótér Citadella
kőcsikó játszótér Citadella
kőcsikó játszótér Citadella

Tovább


Hogy élnek a katonák egy százéves budapesti laktanyában? Így!

Már csak egyet kell aludni (plusz reménykedni, hogy eláll az eső), és indul a tavasz egyik legjobb eseménye, a Budapest100. Aki most hall először a rendezvényről, az a lényeg, hogy évről-évre százéves épületek csatlakoznak a programhoz, bárki bemehet és beszélgethet a lakókkal, körülnézhet az épületben, álmélkodhat az építészeti megoldásokon, történeteket hallgathat és elkészítheti magáról az év selfie-jét mondjuk a tetőn. Meg ennél még sokkal több. 

Idén a Petőfi Laktanya is csatlakozott, melyet három éven át készítettek, szóval ha úgy tetszik, három éven át százéves. Szombaton a nagyközönség előtt is kinyitja a kapuit a 15 ezer négyzetméter alapterületű épület (Budaörsi út 49-53.)!

Kattints a katonákra és galéria nyílik az épületről, egyebek mellett fogházzal és gumiszobával! (Fotók: Hajdú D. András)

laktanya

Most pedig nézzük meg közösen ezt a klippet, ami ugyan nem százéves, de sok:

(Itt követhető blogunk a Facebookon, de miután a Facebook pár napja már csak a követők tíz százalékának teszi láthatóvá az egyes posztokat, érdemes néha mechanikusan visszakattintani ide, mintha 2002-t írnánk. Még az is lehet, hogy hamarosan heti hírleveleket kell majd küldenünk.)

Tovább


Kedden megnyílik a Vidámpark egy része

Kedden, délután 1-kor megnyílik a régi Vidámpark egy része Holnemvolt Park néven, immár az Állatkert részeként. Ez az a terület, ahol a műemléknek nyilvánított játékok vannak, köztük a hullámvasút is.

vidámpark

A honlapukon azt írják, hogy az 1950-2013 között itt működött Vidámparktól megörökölt, nagyrészt műemléki játékok továbbra is üzemelnek. És azt is, hogy "újdonságként állatbemutató terek és simogató gazdagítják a látogatók állatvilággal kapcsolatos élményeit". Aki izgulna a hullámvasút miatt, annak egy jóhír: "A felújított pálya nagyszerűen vizsgázott száraz és nedves időben is, a szerelvények kiválóan futottak. Így a hullámvasúton minden készen áll a látogatók fogadására" - jelent meg az Állatkert oldalán csütörtökön.

Pár hónapja bejártuk a területet és írtunk róla, több infó a Holnemvolt Parkról itt. És itt van a logója, nagyon jópofa (mindkét kép az Állatkert honlapjáról van):

Holnemvolt Park

Itt pedig az látható, amint 125 flamingó költözik a dodzsem melletti sétányon kialakított új kifutójukra (Fotó: Állatkert).

állatkert dodzsem

(Itt követhető blogunk a Facebookon, de miután a Facebook pár napja már csak a követők tíz százalékának teszi láthatóvá az egyes posztokat, érdemes néha mechanikusan visszakattintani ide, mintha 2002-t írnánk. Még az is lehet, hogy hamarosan heti hírleveleket kell majd küldenünk.)

Tovább


Itt van Budapest vadiúj slowtérképe

Az első slowtérkép több hónapos munka eredménye, amelyben olyan helyeket soroltak fel, ahol be lehet kicsit lassulni, azaz kötetlenül kikapcsolódni, olvasni, sétálni, pihenni, piknikezni - egyszóval a város zajától és főképp a megszokástól elszabadulni - áll a térkép ismertetőjében.

A listát bárki bővítheti, fotózzátok le a helyszínt, írjátok mellé, hogy nektek mit jelent és küldjétek el ide: info@slowbudapest.com.

slow helyek budapestKattints a térképre és előjön nagyban!

Itt a térkép flyere, ez meg a slow-sok oldala.

slow helyek budapest

Itt pedig a videó, amit a legfőbb slowemberrel forgattunk pár hónapja:
(Itt követhető a blog a Facebookon, de miután a Facebook pár napja már csak a követők tíz százalékának teszi láthatóvá az egyes posztokat, érdemes néha mechanikusan visszakattintani ide, mintha 2002-t írnánk. Még az is lehet, hogy hamarosan heti hírleveleket küldünk majd.)

Tovább


Hopp, egy videó, hogy újult meg egyszer már a Várkert Bazár

A jelenet 0.38-tól látható 1961-ből:

A British Pathé amúgy szuper rövidfilmarchívumot töltött fel a Youtube-ra kb. egy hete, ott van még több film, néha hanggal, néha anélkül. 

Ez pedig még érdekesebb 1948-ból: a felrobbantott Lánchíd és pár képkockán a Margit híd rekonstrukciója (vagy inkább annak kezdete) nehézbúvárral:

Karácsonyi vásárlás 1964-ből: 1.28-nál a Divatcsarnok Lotz-terme (jelenleg az Alexandra könyváruház Book Café nevű kávézója), ami akkor árukiállítási helyiségként funkcionált. Mint kiderül, 1964 telén a nájlonköntös és az ún. tévépizsama volt a divat.

Ez pedig olyan andalító, mint annak idején a halak a Duna tv-n vagy a karácsonyi kandallóban lobogó tűz:

(Itt követhető a blog a Facebookon, de miután a Facebook pár napja már csak a követők tíz százalékának teszi láthatóvá az egyes posztokat, érdemes néha mechanikusan visszakattintani ide, mintha csak 2002-t írnánk.)

Tovább


Ha tudni akarod, hogy néz ki egy felfordult autó a körúton

Így:

autó

Az esetet Gulyás Sára rögzítette, aki azt írja, hogy nem derült ki, mi történhetett, annyi biztos, hogy a Mester utcából fordult ki a Fiat Punto, amikor a nagy szél vagy valami más - netán egy padka, köznyelvi nevén Demszky-csöcs - megdobta. Ennyi viszont biztos: "A körúton előttem fordult fel, és senki sem sérült meg". Köszönjük Sárának az észlelést!

Tovább


Reblog